יום שבת, 11 באפריל 2009

עיצוב - תחרות עיצוב הבית


בהמשך לתחרות מעצב בבית המתקיימת בשבועות אלו בקהילת אדריכלות ועיצוב פנים - לינק
פוסט על הנושא , על תחרויות , על עיצוב ועוד ....

עיצוב - תחרות עיצוב הביתידועות התערוכות המובילות באמנות כדוגמת הדוקומנטה או הביאנלה, שמלבד תרומתן להבנת כיווני האמנות העכשויים, הן צופנות בחובן את יצר התחרות, הקידום וההכרה מצד הקהל. המודל הבין לאומי משפיע על הפעילות המקומית ומעודד יצירתיות ומצויינות. עם זאת, התוצרים האישיים שהשיגו רמה אמנותית נאותה הם אבני הבניין הבסיסיות המשתתפות ביצירת יחסי גומלין עם הפאזל העולמי.כל תחרות או תערוכה בתחום האמנות היא בגדר תפנית ויכולה לעצב תמונת עולם חדשה. בצד הערך האינוונטארי-הסיכומי של מה שהתפתח עד כה בתחום, התחרות חושפת את מה שחיכה בחדרי חדרים ומעתה נפתח לדיאלוג רב-היבטים.


מהו המיוחד בתחרות "המעצב בבית" ?

מעל ומעבר למפורט בכללי הפרויקט, יש משב רענן בהזמנה 'להיכנס' לחלל המגורים הפרטי,
שבו השקיע הדייר/המעצב את מיטב מרצו וכשרונו בניצול אסתטי של נתוני המרחב וסיגולם לטעם האישי.אפשר לשער כי התפישה הירוקה תשתקף (לפחות חלקית) בעבודות, מה גם שהשמירה על איכות הסביבה כבר הפכה ל-MUST , כולל בתחום של עיצוב פנים ואדריכלות.

בכל מקרה, חווית התחרות תהווה מידגם ל'קיימות נעימה', מנקודת מבט של העשרה תרבותית.
בתחרות 'המעצב בבית' יש ערך מיוחד לתהליך העיצוב, המשתקף במידגמים של 'לפני' ו'אחרי' כחומר למחשבה... ולשיפוט.עיקר חשיבותה של תחרות ממין זה הוא ביוזמה לשתף עמיתים וקהילות באמנות הטיפוח המשדרגת את איכות החיים, ומפגישה בין סגנונות - במגמת המשכיות.
הביאנאלה (תערוכה דו-שנתית)
בוונציה כבר הפכה למודל לכמה תערוכות אמנות בארץ, והתופעה חושפת את הצמאון להרחיב את התודעה האסתטית לקהלים גדולים.מגמת ההתרחבות בולטת מאוד בדוקומנטה (אחת לחמש שנים), שקהל מבקריה הצפוי ב2012 מתקרב למיליון איש מכל רחבי העולם.


לאתר החדש של מכון קווים - http://www.cavim.co.il/

אין תגובות: