יום ראשון, 20 ביולי 2008

מכינה לעיצוב

מכינה לעיצוב
הביקוש הרב אשר לו זוכה תחום לימוד עיצוב בשנים האחרונות בקרב צעירים רבים הרוצים לרכוש לעצמם מקצוע מבוקש ויצירתי, יוצר תחרות גדולה על מספר מקומות הלימוד הקיימים במוסדות השונים המלמדים עיצוב.
צעירים רבים בוחרים לשפר את סיכוייהם להתקבל לאחד מן המוסדות הללו או למוסד לימודים דומה בחו''ל על ידי לימודים במכינה לעיצוב אשר תפקידה לסייע ולעזור למועמד לעמוד בתנאי הקבלה של המוסד אליו הוא שואף להתקבל.
מסלולי מכינה לעיצוב ממוקדים למקצועות עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי, עיצוב גרפי, אדריכלות, עיצוב אופנה, טקסטיל וצורפות, תקשורת חזותית, צילום ואמנות.

מה לומדים בקורס מכינה לעיצוב
המוסדות המובילים בארץ בתחום לימוד עיצוב כגון שנקר, בצלאל, המכון הטכנולוגי בחולון, המכללה למנהל, אוניברסיטת ת"א, ויצ''ו חיפה והטכניון עורכים מבחני כניסה ומיון כתנאי קבלה ללימודי עיצוב. מועמדים אשר עוברים את המבחנים מוזמנים לראיון קבלה אישי בחוג לעיצוב ונדרשים להציג תיק עבודות אישיות.

במהלך הלימודים של מכינה לעיצוב התלמידים נחשפים למקצועות העיצוב השונים, לומדים את היסודות המקצועיים של תחום העיצוב, מושגים בתכנון, טכניקות עבודה עם מגוון חומרים ועוד. הלימודים מלווים בהרצאות פרונטאליות וכן בהתנסות מעשית בתחומי העיצוב השונים. חלק זה של מכינה לעיצוב עוזר למועמד למקד את תחומי התעניינותו ולרכוש ידע מעמיק יותר בתחום אשר בו ירצה להתמחות.
החלק השני של מכינה לעיצוב כולל הכנה לראיונות קבלה על ידי תרגול בחינות הקבלה בעיצוב במתכונת העדכנית, סימולציות של ראיונות הקבלה מול צוות המרצים המקצועי של המוסד שמעביר את המכינה לעיצוב והכנה למבחן הפסיכוטכני הנדרש בשנקר ובמכון הטכנולוגי בחולון.
החלק השלישי של המכינה לעיצוב כולל בניית תיק עבודות אישי של המועמד הכולל בין 5 ל 15 עבודות המייצגות את אישיותו ויכולותיו בתחום העיצוב. ליצירת תיק עבודות מקצועי, מגוון, רב תחומי ויצירתי השפעה רבה על קבלת המועמד ללימודים.

פרק הזמן הנלמד במוסדות השונים המעבירים קורס מכינה לעיצוב נע בין שלושה חודשי לימוד אינטנסיבי לשלושה סמסטרים והצלחה במכינה לעיצוב משפרת את סיכויי הקבלה של התלמיד למוסדות הגבוהים לעיצוב ואדריכלות.

פרטים נוספים בנושא מכינה לעיצוב ותנאי הקבלה ניתן למצוא באתר קווים - המכינה לעיצוב ואדריכלות

http://www.cavim.co.il/Mechina.asp

אין תגובות: